-2,1 oC 1,4 km/h 1023,2 hPa
 
 
 

Znakowanie rowerów

2017-09-15

Tak niewiele trzeba, aby zwiększyć bezpieczeństwo swojego roweru przed kradzieżą. Przekonali się o tym pracownicy Grupy OPEC i ich najbliżsi.

W dniu 15 września 2017 roku na terenie spółek Grupy OPEC odbyło się znakowanie rowerów. Akcję przeprowadzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu w ramach programu „Oznakuj rower - poznaj swojego dzielnicowego”. Łącznie oznakowano 37 rowerów. Wygrawerowane numery zostaną umieszczone w policyjnej bazie rowerów oznakowanych. Umożliwia to Policji sprawdzenie podczas kontroli, czy użytkownik roweru jest prawowitym jego właścicielem czy też nie, a dodatkowo w przypadku jego kradzieży i odnalezienia – naniesiony numer ułatwia ustalenie właściciela jednośladu.


Pomysł znakowania rowerów to inicjatywa pracowników Elektrociepłowni Łąkowa, którzy cyklicznie uczestniczą w wydarzeniu „Rowerowe piątki”. Z powodu rosnącej liczby pracowników dojeżdżających do pracy rowerem na terenie spółek Grupy OPEC pojawiły się wygodne zadaszone miejsca ze stojakami na rowery.


Z bezpłatnego znakowania rowerów mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy Grudziądza. Znakowanie odbywa się w każdą środę w godz. od 11:00 do 13:00 w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu przy ul. Chełmińskiej 111. Wymagane jest wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie przybycia pod nr telefonu 56 45 13 380 lub osobiste w recepcji KMP.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć